HeverPage titulní strana
     sčítání lidu 2011 - fámy a vějičky
ikona OK

Obecné informace

Sčítání lidu, už jen protože jej provází reklamní kampaň, je třeba brát velmi obezřetně. Je více než pravděpodobné, že vláda nemá údaje jen pro "statistiku". A koneckonců, nejen ona. Nejste vůbec povinni uvádět žádné pravdivé údaje a pokud je to možné, nedělejte to. Kdo ví, kde údaje skončí a jak asi s údaji naloží ti nahoře. Údaje mohou být naopak použity nejen jak reklama hlásá, ať jsou dle sčítání na správná místa stavěny dětská hřiště (k smíchu). Naopak se zamyslete - stát přece potřebuje zjistit něco o majetcích, způsobech života, zvyklostech atd proto, aby tomu dále přizpůsobit své nástroje na ovládnutí nás, občanů z zlepšění svých příjmů přes nové poplatky, ať už za cokoli. Státe je řízen jako firma - maximalizovat příjmy. JE doporučeno uvádět údaje v minimalistické podobě a nejlépe, jako byste neměli zádný majetek (vyšší, nebo zavádění nových daní), nikoho neměli na dočasný pobyt (sledování osob, zdanili jste příp. vyšší příjem..), nebo máte plně přístup na internet (výborně, co taky nějaké polatky zavést, reporty soukromým firmám..) a to je jen vrchol ledovce. Další případy jistě odhadnete samy.

Stat tu neni od toho, aby delal pruzkumy trhu. Dovolte velmi zajímavé diskuse a náhled do zákulisí celé problematiky externími odkazy:

Sčítání lidu a bezpečnost (
ABCLinuxu)

Proboha, proč-sčítání lidu (Lupa)

Sčítání Ovcí (
Bílý Muž:"Za první republiky se ovce také pravidelně sčítávaly, samozřejmě na sebe stejně jako teď musely napráskat všechno včetně důvěrných údajů. Údaje pak předal po 15. 3. 1939 nějaký ministr Vavrečka Gestapu a poté už stačilo jít po lidech na jisto. Všichni se divili, jak je možné že o nich všechno ví. Podobně byly archy zneužity po válce bolševiky, kteří tak měli v rukou (později prováděli bolševici stejně jako dnes svá sčítání každých 10 let) přehled o majetkových poměrech všech lidí a tak šlo znárodňování, kradení, zavírání kulaků a vypočítávání „milionářských daní“ jako po másle. I v tomto případě platí ve vztahu k státu, že cokoli řeknete, může a bude použito proti vám.
")

Nástroj Diktatuty (Devian)

Sčítání (Facebook, diskuse s "úředníčky")

Informace ze Sčítání lidu pro nás mají cenu zlata (Novinky, starosta Prahy 2)

Důkaz neschopnosti (ABCLinuxu)

Sčítání Ovcí, diskuze z root.cz (D-Fens, obsahuje celkovým zaměřením webu hrubší výrazy, ty prosím omluvte)


Tuto stránku šiřte dál, zbývá už málo času..

© 2004-2018 Pavel Sláma, heverpage.net. Všechna práva vyhrazena. Použití webu je určeno pouze pro vaši osobní potřebu, není-li písemně ujednáno jinak. Neoprávněné šíření bude přísně stíháno.